Modul-, specializáció-, szakirányválasztás – Út a diplomához!
december 27, 2018
“Oktatásmódszertani megújulásra van szükség”
január 9, 2019

“Új fórumot teremtünk a kari tudományos munka felpezsdítésére”

“A látszólag távol eső gazdasági, társadalomtudományi és menedzsment szakterületeinket szerettünk volna közelebb hozni egymáshoz, egyúttal a kollégák szakmai diskurzusát szolgáló fórumot teremteni” – árulta el az őszi szemeszterben létesült Quantitative Social and Management Sciences (QSMS) kutatócsoport céljairól annak vezetője Kóczy Á. László, a BME Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar (GTK) Pénzügyek Tanszék egyetemi docense.

“Gazdaság- és társadalomtudományi kihívásokra keressük a választ kvantitatív módszerek segítségével. E metóduson alapuló szakmai munkától interdiszciplináris gondolkodást remélünk egyebek mellett olyan területeken, mint a hálózatkutatás, a kísérleti közgazdaságtan, valamint a piac- és a játékelmélet” – osztotta meg a kutatócsoport munkájával összefüggő várakozásait Kóczy Á. László. “A cél a kari tudományos élet fellendítése, az eredmények nemzetközi publikálásának támogatása, közös projektekben, rendezvényeken való bemutatása az érdeklődő hallgatók és az üzleti szféra számára.”

A kutatócsoportról készült interjú teljes szövege az egyetem honlapján olvasható.