Erasmus+ és egyéb nemzetközi hallgatói mobilitási programok

A BME GTK több mint 100 európai felsőoktatási intézménnyel kötött Erasmus+ hallgatói és oktatói/szakmai mobilitási szerződést.

Az Erasmus program keretében sok száz hallgató utazott már ki az európai partnerországokba, illetve érkezett a karra. Egyre növekvő népszerűségnek örvend a tanulmányi és szakmai célú mobilitás, így évről évre nő a kiutazók száma. A legtöbb hallgató Németországba, Olaszországba, Ausztriába, Portugáliába és Spanyolországba jelentkezett, míg sokan érkeznek Franciaországból, Németországból, Spanyolországból és Portugáliából. A GTK az egyetemi előírásokkal összhangban szigorú pályáztatási rendszert alkalmaz évek óta, melyben domináns részt képez a tanulmányi és szakmai munka (TDK, Szakkollégium).
Hallgatóinknak lehetősége van már Európán kívüli Erasmus tanulmányi mobilitáson, valamint szakmai gyakorlaton is részt venni.

ERASMUS+ TANULMÁNYI ÖSZTÖNDÍJAK
A 2023/2024-es tanév Erasmus+ tanulmányi ösztöndíj pályázati felhívásai elérhetőek az alábbi linkeken:
Hallgatói beszámolók:

A legfrissebb információkért érdemes bekövetni az Erasmus Iroda Facebook oldalát!

GTK Erasmus Koordinátor és elérhetősége: