Párhuzamos tanárképzés a Műszaki Pedagógia Tanszéken
április 16, 2024
DAAD német-magyar projektalapú kutatócsere program pályázati felhívás
április 25, 2024

A fenntarthatósággal kapcsolatos társadalmi kérdések és kihívások

2024. április 23, kedd

Mi fán terem a fenntartható fejlődés? Miért foglalkoznak ezzel a titokzatos „F-faktorral” az élet szinte minden területén? Milyen egyenlőtlenségek és társadalomelméleti kritikák fogalmazhatók meg a környezetvédelmi problémák terén? Milyen kapcsolódási pontjai vannak a kulturális munkának és a fenntarthatóságnak a zeneiparban? Melyek a népszerű filmek fenntarthatósági üzenetei? Amennyiben kíváncsi a válaszokra, van véleménye, vagy éppen kérdése, szíves figyelmébe ajánljuk és tisztelettel meghívjuk az alábbi vitafórumra!

A BME GTK Környezetgazdaságtan és Fenntartható Fejlődés Tanszék 2011 őszétől szervezi a fenntartható fejlődés elméleti és gyakorlati kérdéseivel foglalkozó, F-Faktor: FENNTARTHATÓSÁGI MŰHELY vitafórum sorozatát, melynek következő rendezvénye, a

A fenntarthatósággal kapcsolatos társadalmi kérdések és kihívások című szakmai fórum 2024. május 9-én 16:30 órai kezdettel a BME Q épület, A szárny, 406-os termében kerül megrendezésre.

A szakmai fórum, programja:
Megnyitó: Dr. Buzási Attila, tanszékvezető, egyetemi docens, BME GTK Környezetgazdaságtan és Fenntartható Fejlődés Tanszék

Előadók:

• Dr. Ijjas Flóra, egyetemi adjunktus, BME Környezetgazdaságtan és Fenntartható Fejlődés Tanszék: Trauma, nők, fenntarthatósás
  • Dr. Barna Róza Emília, egyetemi docens, BME Szociológia és Kommunikáció Tanszék: Kulturális munka és fenntarthatóság a zeneiparban
  • Prof. Dr. Tóth Gergely, egyetemi tanár, MATE Vidék- és Területfejlesztési Tanszék: Népszerű filmek fenntarthatósági üzenetei

Az előadásokat követően vitafórumot tartunk, melynek moderátora Dr. Szalay Zsuzsa, a BME Építőanyagok és Magasépítés Tanszék egyetemi docense lesz.

A részvétel ingyenes és regisztrációhoz nem kötött.

A rendezvényről hang- és képfelvétel készülhet, melyet a szervező felhasználhat tevékenysége során. Minden résztvevő, aki a felvételen feltűnik, csak a beleegyezésével nevesíthető, viszont semmilyen követeléssel nem élhet a felvétel készítőivel vagy a szervezőkkel szemben.