Nemzetközi Nyári Képzés 2024-ben Kínában a sanghaji Fudan Egyetemen, GTK alapszakos hallgatóknak ösztöndíjlehetőséggel
április 26, 2024
Dr. Barbara Myloni látogatásra Karunkon
április 29, 2024

Dr. Tetiana Kuklinova látogatása Karunkon

2024. április 26, péntek

Prof. Ph.D. Tetiana Kuklinovát Prof. Dr. Nemeslaki András, a Menedzsment és Vállalkozásgazdaságtan Tanszék vezetője, Dr. Surman Vivien és Dr. Fatma Aslan egyetemei adjunktusok, Dr. Kelemen-Erdős Anikó, egyetemi docens és a Quantitative Social and Management Sciences Research Centre fogadta a BME Gazdaság- és Társadalomtudományi Karán.

Prof. Ph.D. Tetiana Kuklinova (Odessa National Economic University, Ukrajna) a CEEPUS program keretében látogatott el Karunkra.

Prof. Ph.D. Tetiana Kuklinova tapasztalatot cseréltek oktatóink a gazdaságról és az oktatási rendszerről, illetve az oktatás szerepéről. Egyeztettek az újabb trendekről, a mesterséges intelligencia szerepéről, az ukrán kis- és középvállalkozásokkal kapcsolatos kutatásáról. Kitértek az ukrán felsőoktatással kapcsolatos háborús tapasztalataira is. Például a marketing kihívásaira háborús körülmények között, továbbá az AI szerepére az üzleti életben. Jövőbeli potenciális együttműködési lehetőségekről is történt egyeztetés.

Dr. Surman Vivien (balra) és Dr. Tetjana Kuklinova (jobbra)