A Magyar Nemzeti Bank elnökének előadása a GTK-n
január 9, 2019
BME GTK 400+ Ösztöndíj Program a 2. félévben
február 9, 2019

“Szilárd alapot teremtettünk a jövő számára”

A 20 éves GTK ünnepi rendezvényén együtt emlékeztek vissza az alapítás és az azt követő építkezés éveire az egykori és mai vezetők, oktatók, szakmai partnerek.

A rendezvényen beszédet mondott:

• Kövesi János – a Menedzsment és Vállalkozásgazdaságtan Tanszék egyetemi tanára, a kar 1998-2015 közötti dékánja,
  • Michael J. Ginzberg – a Worcester Polytechnic Institute (WPI) professzora,
  • Török Ádám – akadémikus, a Közgazdaságtan Tanszék egyetemi tanára,
  • Koltai Tamás – a GTK jelenlegi dékánja.

Koltai Tamás szerint a GTK következő 20 évének eredményességéhez két fontos feltétel szükséges. Mint fogalmazott: „az első, hogy tanuljunk karunk 20 éves történetének tapasztalataiból. Ez az időszak hatalmas sikereket hozott, de még emlékszünk a közelmúlt mostanra megoldódott súlyos válságára is. Ahogy a sikert nem ajándékba kaptuk, úgy a válság sem tőlünk független külső csapásként érkezett. Egyrészt szükséges, hogy szét tudjuk választani azt, ami múltunkban a sikert támogatta és azt, ami a válsághoz vezetett. Csak akkor lehet eredményes következő 20 évünk, ha megértjük sikereink és kudarcaink okait és a levont tapasztalatok felhasználásával építjük jövőnket. Másrészt jelentős feltétel, hogy megértsük és kihasználjuk kivételes, speciális helyzetünket. A GTK a 237 éves BME egyik legfontosabb kara. Oktatási és tudományos tevékenységünk nagy részét a műszaki, valamint a gazdaság- és társadalomtudományi területek határán végezzük, ahol e területek szinergiáinak kihasználására páratlan lehetőség nyílik. Ugyanakkor egy olyan sokszínű kar is vagyunk, amely a gazdaságtudomány, viselkedéstudomány, és humántudományok határán lévő problémák együttes közelítésével a 4. ipari forradalom számos kérdésének megválaszolásához járulhat hozzá”.

Az eseményről készült teljes beszámoló az egyetemi honlapon olvasható.