Stempler Balázs

Pénzügy mesterszakos hallgató

Stempler Balázs kiváló tanulmányi eredményei mellett számos kimagasló szakmai teljesítményt tudhat magáénak. Hallgatói ideje alatt a Pénzügyek Tanszéken demonstrátori munkát végzett, feladatain túl pénzügyi aktualitásokkal foglalkozó cikkeket osztott meg a Tanszék Facebook-oldalán. A 2020-as MNB-BME közös kutatási pályázaton Zöld pénzügyi kérdések kategóriában első helyezést ért el. A 2020/2021-es tanév Tudományos Diákköri Konferenciáján Pénzügyek Szekcióban Intelligens Zöld Befektetés címmel tartott előadásáért első díjban részesült, valamint megkapta a Morgan Stanley különdíjat, mint a legjobb kutatási témát kidolgozó hallgató. Részt vett a 35. Országos Diákköri Konferencián. Legutóbbi kutatása ESG befektetésekkel foglalkozik, és ezzel kapcsolatos publikációja 2021 júniusában a Hitelintézeti Szemlében jelent meg.