MNB Kiválósági ösztöndíj a 2022/2023-as tanévre
Ösztöndíjas tanulmányutak az EELISA partneregyetemekre
szeptember 7, 2022

Budapest Eurasia Forum negyedszer

Immár negyedik alkalommal rendezi meg a Budapest Eurasia Forumot a Magyar Nemzeti Bank (MNB), ezúttal hibrid formában szeptember 19-20-án. A konferencia címe: Fenntartható növekedés és együttműködés – Hogyan nyerjük meg a 21. századot? Az előadók Európa és Ázsia különböző részeiből érkeznek, hogy megvitassák a gazdaság, a pénzügyek, a geopolitika, a technológia és az oktatás legaktuálisabb témáit.

A fórum Európában egyedülálló jegybanki rendezvény, amely nemcsak a gazdasági-társadalmi élet változatos szegmenseit sorakoztatja fel, hanem ázsiai és európai szaktekintélyek, üzleti és gazdaságpolitikai döntéshozók széles körét ülteti egy asztalhoz.

A rendezvényen olyan kérdések kerülnek terítékre, mint:

• Hogyan emelkedhetnek fel új pénzügyi központok Eurázsiában?
  • A globalizáció vagy a regionalizáció-e a markánsabb trend a mai geopolitikai színtéren?
  • Hogyan támogathatja a körforgásos gazdaság a versenyképességet?
  • Melyek a sikeres export- és tőkekihelyezési stratégiák a mai eurázsiai piacokon?
  • Hogyan járulnak hozzá a megaregionális integrációk és a multilaterális egyezmények a versenyképességhez?
  • Mi az emberek közötti kapcsolatok szerepe napjaink átalakuló világában?

Idén több mint 40 előadó, mintegy 15 országból érkezik, felszólal köztük Matolcsy György, az MNB elnöke is.
Az eseményt élőben közvetítik a fórum honlapján, valamint YouTube-on és a Zoom alkalmazásban is. Az online közvetítés előzetes regisztráció nélkül követhető.
Az eseményen személyesen is részt lehet venni, ám előzetes regisztrációhoz kötött. A részvételi szándékot az eurasiaforum@mnb.hu e-mail címen lehet jelezni.

További információ elérhető a www.mnb.hu/eurasia/speakers webhelyen.