Versenyezz klímabarát kreativitásból, együttműködésből, szellemi állóképességből!
október 28, 2018
Kari Tudományos Diákköri Konferencia
november 13, 2018

Három új egyetemi tanári kinevezés a GTK-n!

Megtartották professzori székfoglaló előadásukat a frissen kinevezett egyetemi tanárok. Tizenegy műegyetemi oktató szakmai pályafutását és céljait ismerhették meg az érdeklődők a hagyományteremtő céllal tartott rendezvényen.

Józsa János rektor köszöntötte a Központi épület dísztermében – Kotán Attila kancellár, rektorhelyettesek, dékánok és további meghívottak jelenlétében – a Műegyetem újonnan kinevezett egyetemi tanárait, akik az ünnepélyes alkalmon bemutatták oktatói és tudományos tevékenységük professzorrá válásukban meghatározó mozzanatait, valamint beszéltek kiemelt szakmai céljukról.

Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar három oktatója vehette át egyetemi tanári kinevezését szeptember1-től:

Dobos Imre, a Közgazdaságtan Tanszék egyetemi tanára
Előadásának címe: Az input-output modelltől a Data Envelopment Analysis-ig
(Dobos Imre egyetemi tanárként érkezett egy másik intézményből, benyújtott műegyetemi pályázatáról a BME Szenátusa januárban döntött.)

Nemeslaki András, a Pénzügyek Tanszék egyetemi tanára
Előadásának címe: Egy régi indextől az új bútorozásig – Tervek a Pénzügyek és az MBA területén
(Nemeslaki András egyetemi tanárként érkezett egy másik intézményből, benyújtott műegyetemi pályázatáról a BME Szenátusa januárban döntött.)

Zilahy Gyula, a Környezetgazdaságtan Tanszék egyetemi tanára
Előadásának címe: Új tendenciák a fenntartható fejlődés vállalati aspektusainak kutatásában

Gratulálunk!

(Forrás: BME Portál)