Rangos nemzetközi menedzsment konferencia helyszíne volt a Műegyetem
július 16, 2018
„Hiánypótló, szükséges, sorsformáló rendezvény”
július 28, 2018

Kezdetét vette a BME Ifiegyetem

A tegnapi nappal kezdetét vette az idei Ifiegyetem, melynek célja a 9-11. osztályos diákcsoportok megismertetése a BME-n oktatott-kutatott területekkel és az egyetemi élettel.

Az első napon a szervezők bemutatták a BME-t, az egyetemi életet, a további lehetőségeket, valamint látogatást tettek az egyetemi campuson. A következő napokban bemutatásra kerülnek a BME főbb kutatási területei egy-egy nagy (mindenkinek együtt tartott) előadással, valamint az előadások témaköréhez kapcsolódó párhuzamos szemináriumokkal (gyakorlati foglalkozással, laborlátogatással). A szemináriumokon 15-20 fős csoportok vesznek részt, míg az előadásokon 60-70 fős csoport. Emellett a csoportok látogatást tesznek az EGIS Gyógyszergyár interaktív látogatóközpontjába is. Az előadássorozatok és szemináriumok sorában a GTK oktatói is aktívan részt vesznek, Petruska Ildikó kollégánk az “Új utak a fogyasztókhoz: az élménymarketing szerepe” címmel tartott előadást, Szabó Bálint pedig a szemmozgáskövető rendszert mutatta be két alkalommal is az érdeklődő tanulói csoportoknak.