GTK Kutatási Fórum
április 28, 2021
Mit jelent a NET Institute Summer Grant egy magyar közgazdaságtan kutatónak?
május 4, 2021

MNB-BME kiváló szakdolgozat és diplomamunka kiválósági ösztöndíj

A BME és az MNB közös célja, hogy a BME hallgatóit ösztönözze a korszerű és innovatív pénzügyeket, valamint a zöld gazdaságot érintő kutatásra, amelyek olyan elemeket is tartalmaznak, amik túlmutatnak a graduális képzésben oktatott tananyagon. A pályázaton keresztül a hallgatók és belső konzulenseik bemutathatják azon kutatásuk részleteit, annak tervezett lefolytatását, eredményét, az általuk alkalmazott módszertanokat, illetve olyan újszerű meglátásokat, megállapított összefüggéseket és szakmai javaslatokat, amelyek a BME és az MNB között létrejött együttműködés témaköreit érintik.

A pályázat során olyan kiváló szakdolgozatot, diplomamunkát várnak az egyetem aktív státuszú hallgatóitól és belső konzulenseiktől, amelyek

• közvetlenül kapcsolódnak a BME és az MNB együttműködését érintő témakörökhöz:
    • digitalizáció, mesterséges intelligencia és adatkorszak, vagy
    • zöld pénzügyek, zöld gazdaság;
  • közvetlenül kapcsolódnak az MNB alaptevékenységéhez.

A pályázat benyújtására jogosultak köre:

Pályázatot nyújthat be bármely belső konzulens (a BME-n aktív munkavállalói, megbízásos jogviszonyban álló vagy PhD képzésben résztvevő hallgató, illetve doktorjelölt), vagy hallgató (a 2020/21-es tanév második félévében a BME-n aktív hallgató jogviszonnyal rendelkezik).

Díjak:

1. helyezett: 350 000 Ft

2. helyezett: 250 000 Ft

3. helyezett: 150 000 Ft

Különdíj: 75 000 Ft

A pályázat benyújtásának határideje: 2021. június 4. (péntek)

Részletes pályázati kiírás:

Pályázatok, ösztöndíjak