A BME GTK felvételt nyert a BGA – Business Graduates Association szervezetbe
május 24, 2024
Tanulmányi félfogadás – 2024.06.05.
június 4, 2024

Nemzetközi nyári képzés Kínában a csengtui SWUFE egyetemen – ösztöndíj lehetőség GTK-s hallgatók számára

2024. május 28, kedd

Jelentkezz a Kínai Gazdaságról és Fenntartható Fejlődésről szóló nyári egyetemre, amelyet a Southwestern University of Finance and Economics (SWUFE) egyetem Institute of Economics and Management (RIEM) intézete szervez Csengtuban, Kínában.

A kéthetes szakmai program nem csupán az egyetemi tanórákon folyó oktatás élményét nyújtja, hanem tökéletes egyensúlyt teremt a tanulás, a gyakorlati tevékenységek, valamint a fakultatív látókört szélesítő programok között. Három kurzus érhető el a meghirdetett program keretében, amelyeket nemzetközi felsőoktatási intézményekről és kutatóhelyekről érkező vendégprofesszorok tartanak, valamint egy kínai nyelvkurzus.

A hallgatók egy vagy két kurzust választhatnak az otthoni egyetemük követelményeinek megfelelően.

A tábor időpontja: 2024. július 7-21.

A SWUFE ösztöndíjlehetőséget biztosít a BME GTK összesen 5 alap- és mesterszakos hallgatója számára, mely az alábbi kedvezményeket nyújtja:

• jelentkezési díj alóli mentesség
  • tandíjmentesség
  • ingyenes lakhatás
  • ingyenes kirándulások és gyakorlati foglalkozások

15 napos kínai tartózkodáshoz a magyar állampolgárságú hallgatók vízummentességet élveznek.

A repülőjegyet, a nemzetközi egészségbiztosítást, (a vízumot) a hallgatók maguknak biztosítják.

Jelentkezés:

E-mailben angol nyelvű CV-vel és angol nyelvű Motivációs levéllel a GTK Nemzetközi Tanulmányi Irodájának címezve: iso@gtk.bme.hu

• Az angol nyelvű CV tartalmazza
  • a Neptun kódot,
  • az utolsó félév súlyozott tanulmányi átlagát (Neptun alapján),
  • a kötelező tanulmányi feladatokon kívüli tevékenységeket (pl. tanulmányi versenyek, diákszervezeti tagság, szakmai gyakorlat, kutatási projektekben való részvétel, szakmai ösztöndíjak stb.)

Határidő: 2024. május 31. péntek 12:00 (dél)

További információ itt található.

Felmerülő kérdésekkel kapcsolatban az iso@gtk.bme.hu email címen érdeklődhetnek a SWUFE ösztöndíj lehetőségre pályázó hallgatók.