2025. február 6, csütörtök
Dr. Bethlendi András, a GTK gazdasági dékánhelyettese, a Pénzügyek Tanszékének tanszékvezetője, egyetemi docense szerint a technológia ismerete mellett egy komoly vállalkozás vezetéséhez, működtetéséhez mára nélkülözhetetlen a legfrissebb nemzetközi gazdasági módszertanok alkalmazása, amelyek az egyetemi képzés során sajátíthatók el. Idén február 15-ig lehet jelentkezni a szeptemberben induló felsőoktatási képzésekre az E-felvételi rendszerben. Ennek kapcsán készült interjú dékánhelyettes úrral a Portfolio.hu-nak.
Sok fiatal számára komoly kérdés, hogy az érettségi után vállalkozásba kezdjen-e, vagy előbb egyetemen szerezzen tudást és tapasztalatot. A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Gazdaság- és Társadalomtudományi Kara egyértelmű vállalkozási üzenetet közvetít: a sikerhez nemcsak ismeretekre, hanem korszerű üzleti tudásra és nemzetközi módszertanra is szükség van.
Miért érdemes egyetemre menni, ha vállalkozni szeretnél?
Dr. Bethlendi András, a BME GTK Pénzügyek Tanszékének vezetője szerint az egyetemek már nem csupán elméleti tudást adnak át, hanem aktív részesei az innovációs ökoszisztémának.
Az elmúlt években a BME-n is stratégiai prioritássá vált az innovációs ökoszisztéma fejlesztése, amely keretében a diákok széles körben tanulhatnak vállalkozásalapítási és innovációs ismereteket. A konkrét vállalkozási ötleteiket projektmunkák keretében dolgozhatják ki. Mindezt a BME GTK angol nyelvű mesterszakján nemzetközi hallgatói, oktatói környezetében, ahol igyekszünk a legkorszerűbb pénzügyi és finanszírozási ismereteket átadni a hallgatóknak. A program egyébként nemzetközi akkreditcióval is rendelkezik a CFA és FRM által, jelentős mértékben támaszkodnak ezen nemzetközi szervezetek tudásanyagára.
A szak European Foundation for Management Development általi akkreditációja is a csőben van, amivel (siker esetén), az egyetlen ilyen pénzügy mester lesz az országban.
Lehetőségek a BME-n: innováció és vállalkozásfejlesztés
A BME GTK kiemelten támogatja a hallgatói innovációkat és startupokat.
A hallgatói startup versenyek közül dékánhelyettes úr kiemelte a BME GTK és Corvinus által alapított nemzetközi Danube Cup-ot, aminek mára 9 Duna menti egyetem a tagja. Ezen a versenyen az elmúlt években a BME csapatai nagyon jól szerepeltek, 2023-ban a BME-es Gellit agrár startup nyerte a nemzetközi versenyt, a projekt azóta inkubációs fázisban van. 2024-ben pedig a BME-es hallgatók BridgeAID csapata 2. helyet ért el a hidak állapotfelmérésére és közutak terhelésének vizsgálatát célozza mesterséges intelligencia szoftverrel.
További részletek: https://www.penzcentrum.hu/oktatas/20250204/egyetemre-menjek-vagy-vallalkozzak-sok-fiatal-teszi-fel-a-kerdest-1174050