Frissítés! Koronavírus tájékoztató
szeptember 3, 2021
Magyar Közigazgatási Ösztöndíjprogram – 2022
szeptember 15, 2021

WOW, BME! – összhallgatói ötletpályázat a Műegyetemi Látogatóközpont kialakítására

A Műegyetem a 240. tanévét egy látogatóközpont létrehozásával is szeretné megünnepelni. De milyen is a 21. században egy látogatóközpont? Mit mutasson egy betévedő látogatónak? Vagy fordítva: mi az, ami miatt érdemes lenne „betévedni”? Milyen legyen az a hely, amely alkalmas a BME eredményeinek bemutatására, és amelyet a Műegyetem közössége büszkén mutathat meg a vendégeinek is? Amely erősíti a Műegyetemhez tartozás élményét, és amely vonzó, akár hétköznapi találkozási pont lehet az Egyetem jelenlegi és leendő polgárai számára is.

A BME a pályázaton keresztül keresi a módját és formáját ezen szándék fizikai megjelenítésének, amelyhez az egyetem hallgatóitól – leendő építészektől vegyészekig, közgazdászoktól gépészekig – várja, hogy megfogalmazzák azt a gondolatot, amely köré ez a központ szervezhető.

A látogatóközpont célja többek között:

• a K épület központi szerepének erősítése, a K épület és az Aula hallgatói – és persze oktatói – élettel való megtöltése, az Aula terének átértelmezése;
  • egyszerre kiállítótér, találkozóközpont, a BME kiemelkedő alkotásainak és személyiségeinek a bemutatása;
  • a különböző korosztályok/célcsoportok megszólítása (kisgyermekek, pályaválasztás előtt álló középiskolások és fiatal felnőttek, egyetemisták, a BME dolgozói, az Egyetemre érkező delegáció tagjai, a Műegyetem öregdiákjai, az Egyetemre betévedő városlakók, turisták);
  • az ajándékbolti funkció befogadása;
  • jövőbe mutató kommunikációs és térátalakítási vízióval fogalmazza meg a Műegyetem vonzó, karakteres arculatát;
  • megbecsülve a BME értékeit, épített és kulturális értkeit, a jövőre koncentrál, kapcsolatot létesítve a múlt (analóg) és a jövő (digitális) fizikai és virtuális kommunikációs eszköze

A pályázati részvétel minden egyetemi hallgató számára ingyenes, azonban regisztrációhoz kötött. A regisztráció határideje: 2021. október 15.

A helyszíni bejárásra előzetes regisztrációt követően 2021. szeptember 10. (péntek) 14:15-kor és 2021. szeptember 16. (csütörtök) 18:15-kor lesz lehetőség.

További részletek: