WOW, BME! – összhallgatói ötletpályázat a Műegyetemi Látogatóközpont kialakítására
szeptember 10, 2021
Paks II. Zrt. – Tanulmányi Ösztöndíjprogram
szeptember 20, 2021

Magyar Közigazgatási Ösztöndíjprogram – 2022

Az MKÖ (Magyar Közigazgatási Ösztöndíjprogram) a Miniszterelnökség tíz hónapos karrierindító programja. A pályakezdők számára hazai és külföldi munkatapasztalatot, versenyképes fizetést, folyamatos mentori támogatást, valamint heti rendszerességgel szakmai és közéleti képzéseket nyújt. Célja, hogy a magasan képzett, idegen nyelveket beszélő tehetséges fiatalok a diplomaszerzés után vonzó lehetőségként tekintsenek a közigazgatásra.

A meglévő diploma mellett folyamatban levő tanulmány nem jelent akadályt. A program 7 hónapos hazai és 3 hónapos külföldi programszakaszból áll. Az ösztöndíjasok az elmúlt évek során mintegy 40 országban jártak. Jellemzően külképviseleteken, közigazgatási vagy kulturális szervezeteknél dolgoztak.

Az MKÖ 2022-es évfolyamára a jelentkezési időszak 2021. szeptember 15-én (szerda) kezdődik és október 15-ig (péntek) tart.

A program időtartama: 2022. február 1-november 30.

További információ:

Az MKÖ-vel kapcsolatban irányadó a Magyar Közigazgatási Ösztöndíjról szóló 52/2019. (III. 14.) Kormányrendelet.