„Naplementében vezetős”
április 13, 2022
Nyilvános a legújabb nemzetközi QS rangsor – Először szerepelnek a BME GTK menedzsment képzései a nemzetközi kiválósági listán
április 14, 2022

A fenntartható gazdaság aktuális kérdései – emlékérme-bemutatás és kerekasztal-beszélgetés

A Magyar Nemzeti Bank (MNB) és a BME stratégiai együttműködésének eredményeként kutatási és képzési programokkal járul hozzá a klímasemlegesség, a zöld átment megvalósításához. A nagy múlttal és hírnévvel rendelkező Műegyetem, a műszaki, technológiai, gazdasági, környezeti adottságokat kihasználva tudományos kutatásokkal járul hozzá a zöld számviteli logika és stratégia terjesztéséhez, a körforgásos gazdaság, az energiahatékony mobilitás, a zéró karbonkibocsátású gazdaság megteremtéséhez. A BME Zöld Gazdaság Műhely az MNB-vel közösen, tudományos rendezvényekkel, kutatási ösztöndíjakkal támogatja a környezettudatos célok megvalósulását.

Az MNB a BME megalakulásának 240. évfordulója alkalmából emlékérmét bocsát ki, amelyet Virág Barnabás, az MNB alelnöke mutat be az eseményen.

Az emlékérme bemutatása után a BME és az MNB szakértői kerekasztal-beszélgetés keretében a fenntartható gazdaság aktuális kérdéseit vitatják meg.

A beszélgetés résztvevői:

• Virág Barnabás, a Magyar Nemzeti Bank alelnöke
  • Dr. Aszódi Attila, egyetemi tanár, a BME Természettudományi Karának dékánja
  • Dr. Böcskei Elvira, egyetemi docens, a BME-MNB Zöld Gazdaság Műhely vezetője, a Pénzügyek Tanszék tanszékvezetője
  • Dr. Gyura Gábor, az MNB Fenntartható Pénzügyek Főosztályának vezetője, a Pénzügyek Tanszék adjunktusa
  • Dr. Kaderják Péter, a BME Zéró Karbon Központ vezetője

Időpont: 2022. április 20. (szerda) 10:00

Helyszín: BME K épület, Díszterem (1111 Budapest, Műegyetem rakpart 3.)

Az esemény regisztrációhoz kötött, amit 2022. április 19. 10:00-ig lehet megtenni.

További információ:

BME Kommunikációs Csoport