Interjú Nagy Zselykével, a BEST tagjával
november 20, 2024
Megajándékoz-Lak: Karácsonyi online aukció az Utcáról Lakásba! Egyesület javára a BME GTK hallgatóinak szervezésében
november 27, 2024

Mindenre van megoldás – Interjú Győri Gábor Bálinttal

Írta: Pinti Panka Rebeka

Győri Gábor Bálint a BEST céges kapcsolatokért felelős alelnöke a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen járműmérnök alapszakos hallgató.  Minden vágya volt, hogy Delftben tanulhasson Aerospace Engineering szakon, azonban a COVID-19 járvány miatt itthon kezdte meg tanulmányait. A BEST azonban olyan kapukat nyitott számára, amelyekkel a világ különböző pontjaira juthat el, szakmai fejlődése állandó, és új embereket ismer meg.

Mennyi ideje és miért csatlakoztál a szervezethez?

Két éve Hollandiában, Delftben voltam kint egy rendezvényen, ahova évekkel ezelőtt felvételt szerettem volna nyerni. Itt volt az első esemény, amelyre kiutaztam és résztvevőként jelentem meg. Magával ragadott a multikulturális környezet: különböző nemzetiségű embereket hozott össze a találkozó, és eldöntöttem, hogy részese szeretnék lenni ennek a közösségnek. 

Mesélj azokról az utazásokról, amelyeken a BEST-en keresztül vettél részt.

Több utazáson is részt vettem már a BEST-en keresztül. Az elsőnek, Delftbe – hiába nem voltam még a szervezet tagja – megvolt a maga varázsa, amelyet sosem felejtek el. Hollandiába még résztvevőként utaztam ki, azonban most már általában szervezőként járom a világot. Idén újévkor Isztambulban egy nagyjából 120 résztvevős rendezvényen voltam szervező. Isztambul iszonyú menő város. 

Győri Gábor Bálint

Milyen lehetőségeid voltak a szakmai fejlődésre és a kulturális tapasztalatszerzésre?

A BEST itthoni keretek között is ad lehetőséget a szakmai fejlődésre, amely egy saját tréner-rendszeren belül működik. Vannak tréningek kommunikációs készségeink  érdekében is. Belgiumban és Portugáliában is sokat láthattam a kultúrából: a két országban hasonlóan fontos részét képezi a diák létnek. Mint BME- KJK hallgató számomra is fontosak a hagyományok.

Mely diákhagyományok voltak a kedvenceid? 

Portugáliában, ahova volt szerencsém a tanév közben ellátogatni, több hagyománynak is szemtanúja voltam. Coimra városában találkoztam a republikákkal, olyan diák házakkal, amelyeket részletre vesznek, és ezt a később ott élők is fizetik,  nem csak azok, akik aláírták a szerződést. A lényege és szépsége abban rejlik, hogy azon emberek, akik 50 éve aláírták a ház szerződését, megbíznak a később ott lakó diákokban, hogy ők is törlesztik majd a részletet. Ezzel szép lassan generációról generációra a diákoké lesz az ingatlan.

Merültek fel kihívások a szervezeti munkád vagy az utazásaid során? Hogyan kezelted ezeket? 

A szervezetis lét gyakran azon alapul, hogy azonnal kell reagálni kisebb- nagyobb problémákra. Tapasztalattal a legrandomabb dolgokat is meg tudjuk oldani.  Számíthatok a társaimra, és úgy gondolom egy kis improvizálással mindent meg lehet oldani. 

Utazásaim során is gyakran bízom a spontaneitásban. Ültem már olyan portugál fiú kocsijában, akit előtte sose láttam, és gyakran kérdezek meg idegeneket segítségért. De hát hogyan máshogyan születnének olyan történetek, amelyekből interjút készíthetnénk…

A BEST-ről minden fontos információt megtalálsz itt.

Az interjúsorozat a Szociológia és Kommunikáció Tanszék másodéves, Újságírás 2. kurzusának keretei között készült, 2024 tavaszán.