Nemzeti felsőoktatási ösztöndíj pályázat a 2018/2019. tanévre
június 11, 2018
Pedagógusnap a GTK-n
június 28, 2018

Szabó Mariann doktorjelölt ÚNKP ösztöndíjas kutatásáról számolt be győri középiskolásoknak

Június 6-án, szerdán Győrben, a Péterfy Sándor Evangélikus Gimnázium 9. évfolyamos tanulóinak számolt be a BME Környezetgazdaságtan Tanszék munkatársa, Szabó Mariann doktorjelölt „A küszöb probléma a területfejlesztésben – koncentrált és elszórt piacterületek befolyása” (ÚNKP-17-3-III) Felsőoktatási Doktorjelölti Kutatói Ösztöndíjában megvalósított kutatásával kapcsolatban. Az egyetemi tanársegéd Új Nemzeti Kivállóság Program keretében megvalósuló pályázatának gyújtópontjában a piacterületek és a barnamezős területek vizsgálatának kapcsolata áll, különös figyelemmel a kevéssé sikeres fejlesztések kapcsán fellépő barnamezőből – barnamezővé válás kérdéskörére. A középiskolai tanulók részére hulladékgazdálkodási megközelítéssel beszélt az egykori ipari, katonai, stb. funkciókat ellátó, ma felhagyott, vagy épp alulhasznosított épületek megújításának feltételeiről. A kutató örömmel tartott középiskolások körében előadást, mindezt azzal a céllal, hogy a több tudományterületet átfogó témakörök iránt érdeklődésüket növelje, és hatására a tanulók a városi folyamatok figyelemmel kísérésére még inkább fogékonyak legyenek.