Egyetemi elismerés a GTK dékáni hivatalvezetőjének
május 30, 2018
Szabó Mariann doktorjelölt ÚNKP ösztöndíjas kutatásáról számolt be győri középiskolásoknak
június 28, 2018

Nemzeti felsőoktatási ösztöndíj pályázat a 2018/2019. tanévre

A kiemelkedő tanulmányi eredményű, szakmai téren kimagasló teljesítményt nyújtó hallgatók részére az oktatásért felelős miniszter nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat adományoz egy tanév időtartamára. A nemzeti felsőoktatási ösztöndíjban azon teljes idejű alapképzésben, mesterképzésben, illetve osztatlan képzésben részt vevő hallgatók részesülhetnek, akik adott vagy korábbi tanulmányaik során legalább két aktív félévre bejelentkeztek, és legalább 55 kreditpontot megszereztek.

A nemzeti felsőoktatási ösztöndíjat – a BME által javasolt rangsor alapján – az oktatásért felelős miniszter személyre szólóan adományozza. A nemzeti felsőoktatási ösztöndíj havi összege a 2018/2019. tanévben 40 000 Ft/fő/hó és 10 hónapos időtartamra lehet elnyerni.

A pályázati adatlapot elektronikus formában 2018. június 30. 23:59-ig kell benyújtani, a Neptun Egységes Tanulmányi Rendszeren, a 904 Nemzeti felsőoktatási ösztöndíj pályázat című kérvény leadásával.

Részletek a 2018/2019. tanév nemzeti felsőoktatási ösztöndíj pályázatáról szóló 5/2018 számú Rektori- Kancellári Utasításban olvashatóak.