GTK TDK 2017 – Gyere! Figyelj! Tanulj!
november 15, 2017
F-faktor 2017
december 8, 2017

A jók között is a legkiemelkedőbbek

Kiváló kutatóit ünnepelte a Műegyetem hagyományteremtő szándékkal megtartott kiemelt rendezvényén.

„Tudományos kiválóságaink a legkülönbözőbb területen nyújtanak példás teljesítményt: olyan tehetségek ők, akik még a jók között is a legkiemelkedőbbek” – fogalmazott Józsa János rektor az „Akikre büszkék vagyunk – tudományos kiválóságaink 2017” címmel a „Magyar Tudomány Ünnepe – Emberközpontú tudomány” programsorozat keretében idén először megrendezett műegyetemi ünnepségen (a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából 2017-ben elismert műegyetemi kutatókról és tevékenységükről szóló korábbi cikkünk itt olvasható – szerk.).

„Minden díj egyben inspiráció is. A Bolyai János Kutatói Ösztöndíj célkitűzése az, hogy olyan alkotásokhoz, tudományos eredmények leírásához vezessen, amelyek az MTA doktori fokozathoz vezetnek” – fűzte tovább gondolatait Levendovszky János. „E célok nagyon szerencsésen esnek egybe egyetemünk humánpolitikai céljaival is, hiszen egy intézmény tudományos teljesítményének meghatározó eleme e fokozattal rendelkező tudósainak száma.”

A 2017. évi műegyetemi Bolyai János Kutatói Ösztöndíjasok között egy kollégánk a GTK oktatója közül is megkapta az elismerést:

Molnár György egyetemi docens (GTK) a neveléstudomány területén