Kari Tudományos Nap 2023
október 30, 2023
„Vannak előnyei és hátrányai is ennek a szerzői létnek” – Interjú Tóth Judit költő, szövegíró, közösségi média és tartalommenedzserrel
november 2, 2023

Megjelent Karunk professzorának, Dr. Koltai Tamásnak a Relatív hatékonyságvizsgálat (DEA) című könyve!

Megjelent karunk professzorának, Dr. Koltai Tamásnak, a Menedzsment és Vállalkozásgazdaságtan Tanszék egyetemi tanárának hatékonyságvizsgálattal foglalkozó könyve (https://akademiai.hu/pgazx00121-relativ-hatekonysagvizsgalat-dea.html).

A relatív hatékonyságvizsgálat (Data Envelopment Analysis = DEA) alapmodelljeit és menedzsment alkalmazási lehetőségeit tárgyaló első magyar nyelvű mű ajánlott:

• azon gazdasági szakemberek és menedzserek számára, akik a hatékonyságjavítás elméleti és gyakorlati kérdéseivel egyaránt foglalkozni kívánnak,
  • az egyetemi oktatásban a hatékonyságvizsgálat alaptankönyveként a gazdasági és a műszaki képzésekben egyaránt, segítve az elméleti alapok megismerése mellet az alkalmazáshoz kapcsolódó ismeretek elsajátítását is,
  • azon kutatóknak, akiket az elméleti alapokkal együtt tárgyalt alkalmazási példák új kutatási kérdések megfogalmazására inspirálhatnak.

A könyvben tárgyalt világszerte népszerű és széles körben alkalmazott módszerek évek óta szerepelnek a BME GTK Vezetés és szervezés mesterszakos hallgatóinak tananyagában.