Ujvári János diplomadíj-pályázat 2021/22 tavaszi félév
március 17, 2022
Kik állnak a GTK-s rendezvények mögött?
március 23, 2022

EELISA nyári egyetemek 2022

A BME részvételével létrejött Európai Mérnöki Tanulás, Innováció és Tudomány Szövetség (EELISA) távlati célja az európai műszaki diploma rendszerének kialakítása. Az együttműködés két fő területet jelölt meg: az okos-, zöld és rugalmas városok (smart, green and resilient citices), valamint az ipar 4.0 témakörét érintő képzések összehangolását és projektek kezdeményezését ösztönözi. A program a felsőoktatás, a gyártástechnológiák, a kutatásfejlesztés terén szerzett tapasztalatok megosztását is célozza.

Tájékoztatjuk az érdeklődőket, hogy az EELISA közösség meghirdette 2022-es nyári egyetemeit. A kurzusokat az EELISA közösség munkacsoportjai szervezik, akiknek céljuk, hogy valós kihívásokra innovatív megoldásokat találjanak. Mindegyik nyári egyetem a Madridi Politechnikai Egyetemen kerül megrendezésre angol nyelven.

Többek között az alábbi témákban indulnak a programok:

• EELISA közösség „Etika, társadalmi elkötelezettség és vállalkozói szellem”: Mesterséges intelligencia, etika és emberi jogok, 2022. június 20-június 24. (1 hét/20 óra).
  • EELISA közösség „Felfedezés“: A mérnöki tudomány szerepe az új európai innovációs keretrendszerben, 2022. július 4-július 8. (1 hét/20 óra).
  • EELISA közösség „Egészség a városban”: Okosabb egészségügyi ellátás az okosabb városokért, 2022. július 11-július 22. (2 hét/20 óra).
  • EELISA közösség „O4E”: Szolgáltatás-tanulás. Egy eszköz a tanuláshoz és a fenntartható fejlődési célok eléréséhez, 2022. július 11-július 15. (1 hét/10 óra).
  • EELISA közösség „O4E”: Hogyan hozzunk létre állampolgári laboratóriumot? 2022. július 18-július 22. (1 hét/10 óra).
  • EELISA közösség „Etika, társadalmi elkötelezettség és vállalkozás”: Technológián alapuló fenntartható vállalkozás: versenyképes üzleti modellek létrehozása az SDG-k keretében, 2022. június 20-július 6. (3 hét/50 óra).
  • EELISA közösség „Zöld Bolygó”: A növényi biodiverzitás biomolekuláris elemzése: a növények adaptációs megoldása a klímaváltozáshoz, 2022. július 4-től július 14-ig (2 hét/30 óra).

Jelentkezési határidő (egységesen): 2022. április 19. (kedd)

További információ: