Kik állnak a GTK-s rendezvények mögött?
március 23, 2022
Pro Progressio Alapítvány pályázatok 2022
március 28, 2022

GTK-s oktatók, kutatók a nemzeti ünnep kitüntetettjei között

A Magyar Országgyűlés 1991-es határozata értelmében március 15-e az 1848-1849-es forradalom és szabadságharc kezdetének, a modern parlamentáris Magyarország megszületésének napja és Magyarország Nemzeti ünnepe. Hagyományosan ekkor adják át Magyarország kitüntetéseit.

Örömmel osztjuk meg, hogy Karunk munkatársai is szerepelnek a 2022-es díjazottak között.

A Magyar Érdemrend lovagkeresztje kitüntetésben részesült Dr. Kóczy László, az MTA doktora, a Pénzügyek Tanszék egyetemi tanára, valamint a Kvantitatív Társadalom- és Gazdaságtudományi Kutatóközpont (QSMS) igazgatója, aki a hazai játékelmélet-kutatás területén elért iskolateremtő és az európai élvonalban is kiemelkedő tudományos eredményei okán kapta a díjat.

A Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetésben részesült Dr. Kis Gergely, a Menedzsment és Vállalkozásgazdaságtan Tanszék adjunktusa, aki a magyar közgazdasági felsőoktatás infokommunikációs és digitalizációs tematikájú képzéseinek megszervezése és kiterjesztése terén végzett munkája, valamint értékes oktatói tevékenysége elismeréseként kapta a díjat.

Mellettük több műegyetemi oktató is magas rangú elismerést vehetett át ezen a napon:

Dr. Harsányi Gábor egyetemi tanár (VIK) – Széchenyi-díj

Dr. Keserű György Miklós egyetemi tanár (VBK) – Széchenyi-díj

Dr. Czoboly Ernő címzetes egyetemi tanár (GPK) – Magyar Érdemrend tisztikeresztje

Dr. Dabóczi Tamás tanszékvezető, egyetemi tanár (VIK) – Magyar Érdemrend lovagkeresztje

Dr. Insperger Tamás tanszékvezető, egyetemi tanár (GPK) – Magyar Érdemrend lovagkeresztje

Dr. Nagy Balázs Vince egyetemi docens (GPK) – Magyar Érdemrend lovagkeresztje

DLA Vasáros Zsolt dékánhelyettes, tanszékvezető, egyetemi tanár (ÉPK) – Magyar Érdemrend lovagkeresztje

Dr. Takács Márton tanszékvezető helyettes, egyetemi docens (GPK) – Magyar Arany Érdemkereszt

További információ:

Szívből gratulálunk kollégáinknak a rangos elismerésekhez!