Susánszky János Esettanulmány Megoldó Emlékverseny – beszámoló
április 9, 2024
K&H a fenntartható agráriumért ösztöndíjpályázat 2024 pályázati felhívás
április 16, 2024

Idén is a világ legjobbjai között van Egyetemünk és Karunk!

2024. április 11, csütörtök

Több szakterületi rangsorban is kategóriát lépett előre a BME és hazánkban egyedülállóan a mérnöki, természettudományos és gazdasági szakterületen is a világ legjobb egyetemei között szerepel.

A brit QS (Quacquarelli Symonds) április 10-én publikált 2024-es tudományterületi világrangsorában a társadalomtudományos és menedzsment tudományterületen belül az üzleti és menedzsment tanulmányok világranglistára is felkerült a BME, ahol az 551-600. helyen szerepel.

A QS az egyik legmérvadóbb egyetemi rangsor, mely a világ egyetemeinek legjobb 4-5%-át állítja rangsorba. Idén a rangsorkészítő szakemberek a világ legjobb 1559 felsőoktatási intézményét rangsorolták.

QS több, mint 16 ezer képzést értékelt öt tudományterület ötvenöt szűkebb szakterületén az akadémiai elismertség, a munkáltatói vélemények, a hivatkozások, a Hirsch-index, valamint a nemzetközi kutatási együttműködések alapján.

A BME összes helyezését ezen az oldalon találják az érdeklődők.