PRME Youth Talk kutatásban vesznek részt Karunk oktatói
április 9, 2024
Idén is a világ legjobbjai között van Egyetemünk és Karunk!
április 11, 2024

Susánszky János Esettanulmány Megoldó Emlékverseny – beszámoló

2024. április 09, kedd

A Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kara alapító professzorának emlékére hetedik alkalommal is megrendezte  a „Susánszky János Esettanulmány Megoldó Emlékversenyt”. A versenyen hagyományosan a fogadó intézmény és a meghívott partnerintézmények csapatai vesznek részt, így a versenyre meghívást kapott a BME GTK is.

A két napos versenyen (2024. március 21-22.) a csütörtöki ebédet követően, 14 órakor kaptak kézhez a csapatok egy komplex vezetési problémát feldolgozó esettenulmányt, aminek megoldását éjfélig volt idejük leadni. A leadott vezetői összefoglaló és diasor mellett a második napon a csapatok 15 perces prezentációban ismertették szakmai megoldásukat, majd 10 percben válaszoltak a szakemberekből álló zsűri kérdéseire.

A BME-t az ESTIEM (European Students of Industrial Engineering and Management) budapesti helyi szervezetének tagjaiból, Adorján Bálint (Vezetés és szervezés mesterszak), Bagyal Bálint (Műszaki menedzser mesterszak), Debreceni Dávid (Vezetés és szervezés mesterszak) és Szabó Georgina (Regionális és környezeti gazdaságtan mesterszak) hallgatókbál álló csapat képviselte, felkésztő tanáruk Kalló Noémi volt. Modern és igazi tanácsadókhoz illő megoldásukkal a zsűritől különdíjban részesültek.

A verseny célja a nemes versengés és a közös szakmai gondolkodás fejlesztése.

Az értékelés szempontjai:

• Megoldás szakszerűsége.
  • Megoldás kreativitása.
  • Megoldás gyakorlati megközelítése.
  • Megoldás realizálhatósága.
  • Megoldás formai kivitelezése.
  • Feladatkiírásnak történő megfelelés.
  • Prezentáció szakszerűsége.
  • Prezentáció stílusa és meggyőző ereje.
  • Prezentáció időtartása.