MNB Kiválósági Ösztöndíj Pályázati felhívás a 2023/24-es tanév tavaszi félévére
február 19, 2024
Programajánló: A munkaerőpiac jövője a pénzügyi szektorban
február 22, 2024

Kínai újév a GTK-n!

2024. február 21, szerda

A kínai újév kapcsán egy ajándékcsomaggal kedveskedett a SWUFE (Southwestern University of Finance and Economics) Karunknak.

A SWUFE kínai egyetem hat fős delegációval tett látogatást a BME-n és a BME GTK-n 2023. szeptember 20-án. A delegáció a nemzetközi rektorhelyettes asszonnyal folytatott megbeszélést követően a Q épületben a GTK kari vezetésével folytatott egyeztetéseket potenciális kutatási és oktatási együttműködések kialakítására vonatkozóan.

Az 1925-ben alapított, Chengduban található SWUFE a kínai Oktatási Minisztérium közvetlen igazgatása alá tartozó egyetem. A SWUFE évtizedek óta 170 000 öregdiákja közül számos kiemelkedő vezetőt nevelt ki a pénzügyi szektorban és a különböző iparágakban (pl. Kínai Értékpapír-szabályozó Bizottság, a Sanghaji Értéktőzsde stb.). Jelenleg a SWUFE 28 szervezeti egységből álló felsőoktatási intézmény. Összesen 35 alapszakos, 81 mesterszakos és 56 doktori programot kínálnak hallgatóinak. 12 programot angol nyelven oktatnak. Az egyetemre körülbelül 22 ezer hallgató jár (14 700 alapszakos egyetemi hallgató, 6440 mesterszakos hallgató, 740 doktorandusz hallgató).

A két intézmény az alábbi területeken tervez együttműködést:

• Az oktatók, a kutatói és az adminisztratív személyzet csereprogramja
  • Diákcsere program
  • Oktatási együttműködés