From university to value-based investment
augusztus 10, 2022
Where professional interest is coupled with inner motivation
augusztus 17, 2022

Legjobbak közt a Műegyetem

Idén is közzé tették a világ egyetemeinek rangsorát. Az Academic Ranking of World Universities, avagy ismertebb nevén a „Shanghai-listára” ezúttal négy magyar egyetem kerülhetett fel, köztük a BME.

A szakterületi összesítés szerint a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemet a 901-1000. kategóriába sorolták.
A Global Ranking of Academic Subjects 2022-es szakterületi listáján a BME a mérnöki tudományokon belül, a gépészmérnöki területen évek óta a legjobb hazai felsőoktatási intézmény.
A természettudományok szakterületi rangsorában, matematika kategóriájában nagyobbat lépett előre a Műegyetem, ugyanis a 201-300. legjobb képzések közé került.

A Shanghai-lista szerint a világ legjobb három egyeteme: Harvard University, a Stanford University, és a Massachusetts Institute of Technology. Európán belül a két legjobb a Cambridge-i és az Oxford-i Egyetem.

A rangosort 2003 óta, minden augusztusban hozza nyilvánosságra a készítője, a kínai Chiao Tung Egyetem.

További információ: