Újabb pályázati felhívás hallgatók részére: MNB Kiválósági Ösztöndíj
Angol nyelvű mesterképzések a GTK-n
október 7, 2019

Markku Wilenius Patterns of the Future könyvbemutató

Tisztelettel meghívjuk a Budapestre érkező finn szerző, Markku Wilenius „Patterns of the Future” című könyvét bemutató előadására, melyet 2019. október 8-án, kedden 12:15-től tart a BME Q épület QB402-es termében. A rendezvény a Magyar Nemzeti Bank és a BME együttműködés keretében valósul meg.

A könyvbemutató rendezvénysorozat első vendége egyetemünkön Markku Wilenius jövőkutató, aki előadását angolul tartja majd. Művének magyar kiadója, a Pallas Athéné Könyvkiadó a részvevők számára ingyenes példányt biztosít. A rendezvényen való részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztráljon itt!

A körülbelül egy órás rendezvény végén lehetőség lesz kérdéseket is feltenni a szerzőnek.

A szerzőről röviden: Markku Wilenius (UNESCO Chair in Learning Society and Futures of Education; Finland Futures Research Centre; Turku School of Economics – University of Turku; Helsinki Office; előtte: Allianz) több mint 25 éves kutatási tapasztalattal rendelkezik a jövőkutatás terén. Jelen művében a hálózatkutatás eszköztárát segítségül véve a fejlődési hullámok elméletét mutatja be, a szerző szerint 2010-től egy új, 30-40 éves fejlődési hullámba léptünk, mely átformálja üzleti modelljeinket, intézet- és értékrendszereinket.  További információ a szerző weboldalán