Teremavatás – Tisztelgés a magyar szervezéstudományi iskola egyik alapítója előtt
november 9, 2023
Vezetőképző a készségek, kompetenciák és képesítések stratégiai megközelítéséről a felsőoktatásban
november 15, 2023

A “Globális kihívások, lokális megoldások – interdiszciplináris kutatások a fenntarthatóság jegyében” c. konferencia célja, hogy áttekintse az MTA MTÜ rendezvénysorozat keretében az MTA Fenntartható Fejlődés és Technológiák Nemzeti Program BME GTK „A fenntarthatóság gazdasági és társadalmi vonatkozásai” c. alprojektjének kutatási témaköreit és eddigi eredményeit. Az előadások tudományos keretét a környezetgazdaságtan, a fenntarthatósági és klímapolitikák, valamint azok ágazati és térségi dimenzióinak elemzése adja. A fenntarthatóság gazdasági és társadalmi vonatkozásainak vizsgálatára fókuszáló kutatás célja a napjaink kihívásaihoz kapcsolódó problémák és azokra lehetséges válaszként megfogalmazott megoldások, fejlesztési koncepciók és intézkedések, ill. egyéb lehetséges innovatív válaszok komplex fenntarthatósági hatásértékelése.

Időpont: 2023. november 28., 12-14 óra
Helyszín:  BME Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar (GTK), Ladó László terem (QA403)

12:00 – 12:05 Szalmáné Dr. Csete Mária: Megnyitó köszöntő
12:05 – 12:15 Prof. Bozó László: MTA Fenntartható Fejlődés és Technológiák
Nemzeti Program (MTA FFT NP) kutatási céljai és eddigi eredményei
12:15 – 12:25 Prof. Józsa János: MTA FFT NP Fenntartható Technológiák Alprogram
(FTA) BME alprojektek
12:25 – 12:40 Dr. Szabó Mariann: Városi barnamezős területek megújításának hatása
környezeti, társadalmi és gazdasági szempontból
12:40 – 12:55 Dr. Buzási Attila: Városok hőhullámokkal szembeni sérülékenysége –
közép-európai kontextusban
12:55 – 13:10 Dr. Bartus Gábor: A lehetetlen küldetés – a fenntarthatóság mérésének
kísérletei
13:10 – 13:25 Szántóné Dr. Orbán Annamária: „A hely szelleme”: társadalmi-kulturális tényezők szerepe a jövőtudatos területfejlesztésben egy Duna-menti együttműködés példáján keresztül.
13:25 – 13:40 Dr. Bethlendi András: Gazdasági növekedés, stabilitás és klímacélok.
Ágazati politikák értékelése portfólióelmélet megközelítésben
13:40 – 13:55 Dr. Christopher Stapenhurst: Hatékony, igazságos és stabil
megállapodások a tengeri műanyagszennyezéssel kapcsolatban /
Efficient, Fair and Stable Agreements for Marine Plastic Pollution
13:55 – 14:00 Zárszó

Az esemény meghívója itt olvasható.

Mindenkit szeretettel várunk!

Figyelem! A rendezvényről kép-, és videófelvétel készül a Polgári Törvénykönyvben meghatározott nyilvános közéleti szereplésre és tömegfelvételre vonatkozó rendelkezések szerint. A felvételek elkészítésének célja a BME GTK rendezvényeinek megörökítése. Az elkészült felvételek a BME GTK honlapján, és közösségi felületein is közzétételre kerülhetnek!