MMK Környezetvédelmi Tagozat – Pályázati felhívás
I. Széchenyi Egyetemi Tenisz Kupa
november 9, 2021

MNB-BME pályázati felhívás Kutatási versenyre és Kiválósági Ösztöndíjra

2021/22-es tanévben újra elindulnak az MNB-BME Együttműködés keretében meghirdetett ösztöndíj pályázatok. A méltán népszerű tanulmányi verseny az őszi félévben 2 fő kategóriába indul. A két kategórián belül 3-3 altémában várják a pályázatok benyújtását.

Zöld gazdaság témakörben:

1. Az MNB bankoknak szóló Zöld Ajánlásának összehasonlítása más jegybanki zöld ajánlásokkal
  2. A körforgásos gazdaság pénzügyi aspektusai
  3. Az Agrisolar lehetőségei Magyarországon

Digitalizációs témakörben:

1. A digitális jegybankpénz megvalósításának technológiai alapjai, lehetséges technológiai megoldások a jelenleginél magasabb szintű pénzügyi szolgáltatások érdekében („programozható pénz”)
  2. BigTech cégek, mint pénzügyi szolgáltatók
  3. Opinion mining (véleménybányászati) alkalmazások a kereskedelmi bankok szolgálatában

A témák részletes leírása itt található.

Kategóriánként az 1. helyezett 500.000 Ft , a 2. helyezett 350.000 Ft, a 3. helyezett 250.000 Ft ösztöndíjban részesül. Amennyiben helyezést nem ér el, de a tartalmi, formai és minőségi előírásoknak megfelel a dolgozat, a pályázó 50.000 Ft ösztöndíjban részesül.

A 2021/22-es őszi pályázati felhívás hamarosan felkerül a https://www.gtk.bme.hu/palyazatok-osztondijak/ oldalra.

Az aktuális pályázati anyag teljes elkészüléséig

• a tavaly őszi (hatályba lépés: 2020. december 5.)
  • és tavaszi (hatályba lépés: 2021. április 14.)

kiírásból lehet informálódni a formai követelményekről.

További információ:

Dr.  Surman Vivien, egyetemi adjunktus