Pályázati felhívás a Felkai András Ösztöndíj elnyerésére – 2023
február 16, 2023
Ismeretterjesztő cikkpályázat a BME oktatóinak, tudományos kutatóinak és hallgatóinak
március 9, 2023

Pályázati lehetőség – A büfékben keletkező hulladékok csökkentésére

Hamarosan ismét elkezdődik a szorgalmi időszak, az egyetemi épületek megtelnek hallgatókkal. Ezért a büfékben is nagyobb lesz a forgalom – ami a műanyaghulladékok mennyiségének ugrásszerű növekedésével jár.

Ezért a BME vezetése pályázatot ír ki ennek a helyzetnek a kezelésére, amelyben a hallgatók észrevételeire is kíváncsiak!

Az alábbi kérdésekben várják diákjaink javaslatait és terveit:

• Hogy lehet csökkenteni a műanyaghulladék (poharak, csomagolóanyagok, tányérok, evőeszközök és ételes dobozok, valamint üdítős palackok) mennyiségét?
  • Növelhető-e a bioműanyagok aránya?
  • Milyen szempontok szerint történjen a hulladékgyűjtés? Hogy lehet ezt megvalósítani?
  • Miket és hogyan lehet újra hasznosítani?
  • Mi legyen a hulladékkal?
  • Hogyan történjen a keletkező hulladékok ártalmatlanítása?

A részletes javaslatokat és terveket bemutató pályázatok zárt borítékban, a pályázói csapat feltüntetésével a Rektori Kabinet titkárságán (K. épület I. emelet 16.) 2023. március 15-ig nyújthatók be.

Budapest 2023. febr. 19.,

Levendovszky János tudományos és innovációs rektorhelyettes és

Keglevich György szakmai felelős