Pedagógusnapi kitüntetések
VIRTUÁLIS TUDOMÁNYOS KONFERENCIA AZ ÚNKP KERETÉBEN
június 5, 2020

Új Nemzeti Kiválóság Program 2020/21

Van egy jó kutatási témád? Pályázz!

Megjelentek az Új Nemzeti Kiválóság Prorgam 2020/21-es tanévre szóló pályázatai.  Az ÚNKP olyan – alap-, mester- vagy doktori képzésben részt vevő – hallgatókat, doktorjelölteket, valamint fiatal oktatókat, kutatókat támogat, akik a programban részt vevő felsőoktatási intézményben eredményes kutatási és alkotói tevékenységet folytatnak.

Az ÚNKP célja és jelentősége:

• Az ÚNKP a kutatói életpálya egyes szakaszaiban a kutatás és innováció területén nyújtott nemzetközi színvonalú támogatással elősegíti a jövő nemzedék kutatói életpályára vonzását, illetve a már pályán lévő kutatók tevékenységének kibontakozását.
  • Az ÚNKP megfelelő motivációt és presztízst jelenthet a kutatási tevékenységet végző hallgatóknak, valamint komoly segítséget nyújthat ahhoz, hogy az ösztöndíjban részesülők szakmai munkájukra koncentrálhassanak.
  • A kiválóság támogatása serkenti a versenyt, a kutatói, alkotói korfa kiegyensúlyozottabbá válását, a felhalmozott tudás magyarországi hasznosulását.
  • Az ÚNKP közvetve erősíti a felsőoktatási alapkutatásokat, a kiemelkedő kutatói, alkotói munka támogatásával példaértékű mintát biztosít a kiválóság elismerésére.
  • Az ÚNKP elősegíti, hogy a magyar intézményekben felhalmozódott szakmai ismeretek, kutatási, alkotói eredmények hozzáférhetővé és felhasználhatóvá váljanak a tudományos közösség számára.

A 2020/2021 tanévben 6 pályázati kategória került meghirdetésre:

1. Felsőoktatási Alapképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj

célja az alapképzésben részt vevő, tehetséges hallgatók kutatási tevékenységének és szakmai fejlődésének támogatása

célja a kiemelkedő tudományos eredményeket felmutató, doktori képzésben részt vevő hallgatók, doktorvárományosok kutatási tevékenységének és szakmai fejlődésének támogatása

célja a kiemelkedő tudományos eredményeket felmutató doktorvárományosok és posztdoktorok kutatási tevékenységének és szakmai fejlődésének támogatása

célja a kiemelkedő tudományos és kutatási eredményeket felmutató, az MTA Bolyai János Kutatási Ösztöndíjában részesülő oktatók, kutatók támogatása

célja a középiskolai tanulmányaikat sikeresen befejező, a középiskolai tudományos tanulmányi versenyen eredményesen teljesítő, alapképzésre, osztatlan mesterképzésre jelentkező, elsőéves tehetséges hallgatók kutatási tevékenységének és szakmai fejlődésének támogatása

Az ösztöndíj összegek a 2020/2021. tanévben (Ft/fő/hó):

1.Alapképzésben részt vevő első vagy felsőbb éves ösztöndíjas:100.000.-
2.Osztatlan mesterképzésben részt vevő első vagy felsőbb éves, illetve osztott mesterképzésben részt vevő ösztöndíjas:100.000.-
3.Doktori képzésben részt vevő ösztöndíjas:100.000.-
4.„Tudománnyal fel!” Doktorvárományosi és Posztdoktori ösztöndíjas:200.000.-
 5.Bolyai+ Fiatal Oktatói ösztöndíjas:200.000.-
 6.„Tehetséggel fel!” felsőoktatást megkezdő ösztöndíjas:100.000.-

Az ösztöndíj időtartama 5, 7 vagy 10 hónap.

A pályázati kiírások dokumentációi az ÚNKP hivatalos oldalán találhatóak.

Az ÚNKP pályázatok Egyetemünkön kizárólag elektronikusan nyújthatóak be az ÚNKP Portálon keresztül.

Információk az ÚNKP 2020/2021. tanévi pályázati fordulóhoz

Kérjük, hogy regisztráljanak és töltsék fel pályázati anyagjaikat.

További információ az unkp@gtdh.bme.hu e-mail címen.Pályázat benyújtásának határideje: 2020. június 30.