Moholy-Nagy László Formatervezési Ösztöndíj 2022
Pályázati felhívás Kari Kutatási Díjra
február 28, 2022

Fájdalommal búcsúzunk Dr. Maczó Kálmántól, a BME GTK volt munkatársától

Dr. Maczó Kálmán 1969-ban került az Ipari Üzemgazdaságtan Tanszékre (a Menedzsment és Vállalkozásgazdaságtan Tanszék elődje) és ettől kezdve több évtizeden át Ladó professzor közvetlen munkatársa volt. Ezekben az években a Tanszék gépészcsoportjának tagjaként (később vezetőjeként) számos munkában vett részt.

A 70-es, 80-as években rendkívül korszerű gazdasági mérnökképzés (az MBA elődje) kulcsalakja volt, tananyagfejlesztéssel, esettanulmányok kidolgozásával és több tantárgy felelőseként. Kapcsolataival ipari munkákban, kutatásokban vett részt, később szervezte-irányította ezeket.

Kálmán kiemelkedő fejlesztési feladatokat végzett el a Termelési rendszer szak kialakításában és 1976-97 közötti képzésében. A szak első évfolyamának osztályfőnöke, szakfelelőse volt, az itt elért eredményei hozzájárultak ahhoz, hogy az „industrial engineering” típusú szemlélet meghonosodjon a Műegyetemen.

Többen dolgoztunk hosszabb-rövidebb ideig Kálmánnal; szorgalmas, emberszerető, kollégákat támogató, kiváló munkatársat tisztelhettünk benne.

Nyugodjék békében, emlékét megőrizzük!

Dr. Maczó Kálmán, egyetemi docens
1931-2022

Búcsúztatása 2022. március 10-én, 12 órakor a Szent Gellért templom altemplomában (XI. Bartók Béla út 149.) lesz.