Next level education – angol nyelvű mesterszakok a GTK-n
október 5, 2020
Sikeres nemzetközi konferencia a BME GTK-n: Karunkon került megrendezésre az ISDRS 26. éves konferenciája
október 8, 2020

Fájdalommal búcsúzunk Major Ivántól, a GTK professor emeritusától

Major Iván (1949-2020)

1973-ban végzett a Közgazdaságtudományi Egyetem Elméleti-Gazdaságpolitikai szakán. 1996-ban nagydoktori címet szerzett. 1973-tól folyamatosan az MTA Közgazdaságtudományi Intézetének munkatársa. 2009-2020-ig a BME Közgazdaságtan Tanszékének kutató professzora, később egyetemi tanára majd professzor emeritusa; a Gazdálkodás- és Szervezéstudományi Doktori Iskola tagja. Kutatási területei: vállalati szerkezeti átalakulás Kelet-Közép-Európában, tulajdonviszonyok és hatékonyság, információ-gazdaság, verseny- és piacelmélet (IO); ösztönzés-elmélet, valamint a közszolgáltatások piacszabályozása. Több nemzetközi egyetemen is oktatott (Stockholm School of Economics, University of California San Diego, CEU Graduate School of Business).

Emlékét tisztelettel őrizzük