Az előadás főként az állami vagyon struktúráját (melyeket konkrét jogszabályi példákkal támasztott alá), a privatizáció állami vagyonra gyakorolt hatásait és a jelenlegi vagyonkezelők helyzetét ölelte fel.
Tóth László kizárólag a tényekre szorítkozva mesélt a 1990-es évek elején lejátszódó privatizációs folyamatokról, a privatizációs tanácsadók megjelenéséről és a korra jellemző bizonytalan jogi környezetről. Szóba került a tőzsdei privatizáció okán indított MRP-program, azaz a munkavállalói részvénytulajdonlási program is, mely azonban az alkalmazottak között feszülő érdekellentét miatt nem bizonyult hatékonynak.
A vagyonkezelők bemutatásával az elmúlt nyolc évben lezajlódó számszerű gyarapodást emelte ki. A minisztériumok bevonásával ezek száma megnégyszereződött, s ez az előadó szerint jelentősen ellehetetleníti az egységes nyilvántartást és nyomon követést.
Tóth László erre hozta gyakorlati példaként azt a tényt is, hogy az Országleltár honlapján (www.orszagleltar.gov.hu) a legfrissebb eredménykimutatások 2013-ra vonatkoznak, tehát 2 éve nem kerültek nyilvánosságra adatok a nemzeti vagyonnal kapcsolatban.
Összességében úgy vélem, hogy a hallgatóság egy rendkívül informatív előadás élményével gazdagodhatott a részvétel során, melyben az előadó személyes tapasztalataiból merítkezve mutatta be a rendszerváltás pénzügyi aspektusait, s rávilágított a jelenkor megoldandó problémáira is.
A rendezvénysorozat további ígéretes előadásait erre a linkre kattintva tudják elérni az érdeklődők.