Több mint közgazdaságtan – komplex kihívások, komplex válaszok
május 23, 2019
Új Nemzeti Kiválóság Program 2019/20
május 31, 2019

Tömött sorokban az intenzív kurzuson

Több mint 20 éves hagyományra tekint vissza a BME Gazdaság- és Társadalomtudományi Kar „Intenzív kurzusa”, amely a kar MBA programjának kiemelt részét képezi, de nyitva áll minden mester szakos hallgatónk számára (műszaki menedzser, pénzügy, számvitel, marketing) is.
Üzleti mesterképzéseinken minden félévben 4 napig külföldi előadók tartanak foglalkozásokat választható tárgycsoport keretében. Ilyenkor naponta 3-4 teremben párhuzamosan folynak az órák. Képzésnek célja a modern menedzsmenteszközök és vállalati kultúrák megismertetése.

A 2018/19-es tanév tavaszi szemeszterében hallgatóink a játékelmélet, corporate governance, marketing, international finance, accounting és financial performance témaköreiben hallgathattak előadásokat.

Vendégprofesszoraink voltak:
Dr. Minoo Talebi Ashoori
(College of Business – Purdue University of Northwest)
Dr. Marta Szabó-White
(College of Business – Georgia State University)
Dr. Donald Baker
(Rochester Institute of Technology)
Dr. Pat Obi
(College of Business – Purdue University of Northwest)
Dr. Daniel Tessoni
(Saunders College of Business – Rochester Institute of Technology)

Fontos számunkra hallgatóink látókörének szélesítése és szakmai motiválása ezért nagy hangsúlyt fektetünk a legjobb magyarországi szakértők, elismert szakemberek bevonására programjainkba. Az előadássorozat utolsó napjának délelőttjén – immár hagyományosan – magyar előadó tartja a fő előadást.

Idén a szombat délelőtti előadást Prof. Dr. Sárközy Tamás tartotta. A Professzor úr az MTA Állam- és Jogtudományi Intézet kutató professzor emeritusa, a GTK Üzleti Jogi Tanszékének alapítója, sokáig tanszékvezetője, jelenleg pedig professor emeritusa. Előadásának címe “A vitatott jogállamiság – Kormányzati hatékonyság és a jogállami civilizációs értékek” volt.

Az intenzív kurzusra idén több mint 200 hallgató iratkozott fel.

Programfelelős: Prof. Dr. Nemeslaki András (MBA szakfelelős). A kurzus szervezését koordinálta: Girst Noémi