Tömött sorokban az intenzív kurzuson
május 25, 2019
HIgherED – BME
június 12, 2019

Új Nemzeti Kiválóság Program 2019/20

Mi az ÚNKP célja és jelentősége?

• Az ÚNKP a kutatói életpálya egyes szakaszaiban a kutatás és innováció területén nyújtott nemzetközi színvonalú támogatással elősegíti a jövő nemzedék kutatói, művészeti életpályára vonzását, illetve a már pályán lévő kutatók, művészek kutatói, alkotói tevékenységének kibontakozását.
  • Az ÚNKP megfelelő motivációt és presztízst jelenthet a kutatási tevékenységet végző hallgatóknak, valamint komoly segítséget nyújthat ahhoz, hogy az ösztöndíjban részesülők szakmai munkájukra koncentrálhassanak.
  • A kiválóság támogatása serkenti a versenyt, a kutatói, alkotói korfa kiegyensúlyozottabbá válását, a felhalmozott tudás magyarországi hasznosulását.
  • Az ÚNKP közvetve erősíti a felsőoktatási alapkutatásokat, a kiemelkedő kutatói, alkotói munka támogatásával példaértékű mintát biztosít a kiválóság elismerésére.
  • Az ÚNKP elősegíti, hogy a magyar intézményekben felhalmozódott szakmai ismeretek, kutatási, alkotói eredmények hozzáférhetővé és felhasználhatóvá váljanak a tudományos, művészi közösség számára.

Az 2019/20-as tanévben megjelent pályázatok

1. Felsőoktatási Alapképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj Pályázati Kiírás
    célja az alapképzésben részt vevő, tehetséges hallgatók kutatási tevékenységének és szakmai fejlődésének támogatása.
  2. Felsőoktatási Mesterképzés Hallgatói Kutatói Ösztöndíj Pályázati Kiírás
    célja a mester- (osztatlan) képzésben részt vevő, tehetséges hallgatók kutatási tevékenységének és szakmai fejlődésének támogatása.
  3. Felsőoktatási Doktori Hallgatói, Doktorjelölti Kutatói Ösztöndíj Pályázati Kiírás
    célja a kiemelkedő tudományos eredményeket felmutató, doktori képzésben részt vevő hallgatók, doktorjelöltek kutatási és alkotó tevékenységének és szakmai fejlődésének támogatása.
  4. Bolyai+ Felsőoktatási Fiatal Oktatói, Kutatói Ösztöndíj Pályázati Kiírás
    célja a kiemelkedő tudományos és kutatási eredményeket felmutató, az MTA Bolyai János Kutatási Ösztöndíjában részesülő oktatók, kutatók támogatása.
  5. „Tehetséggel fel!” Felsőoktatást Megkezdő Kutatói Ösztöndíj Pályázati Kiírás
    célja a középiskolai tanulmányaikat sikeresen befejező, a középiskolai tudományos tanulmányi versenyen eredményesen teljesítő, alapképzésre, osztatlan mesterképzésre jelentkező, elsőéves tehetséges hallgatók kutatási tevékenységének és szakmai fejlődésének támogatása

Az ösztöndíj összegek a 2018/2019. tanévben (Ft/fő/hó):

1.1. Alapképzésben részt vevő első éves hallgató: 50.000.-
1.2. Alapképzésben részt vevő felsőbb éves hallgató: 75.000.-
2.1. Osztatlan mesterképzésben részt vevő első éves hallgató: 50.000.-
2.2. Osztatlan mesterképzésben részt vevő felsőbb éves, és osztott mesterképzésben részt vevő ösztöndíjasa: 100.000.-
3.1. Doktori képzésben részt vevő hallgató: 100.000.-
3.2. Doktorjelölt: 300.000.-
  4. Bolyai+: 200.000.-
  5. „Tehetséggel fel!” felsőoktatást megkezdő hallgató: 50.000.-

Az ösztöndíj időtartama 5 vagy 10 hónap.

A pályázati dokumentáció elérhetősége: ÚNKP pályázati kiírás

BME ÚNKP pályázatokkal kapcsolatos honlapja.

BME pályázati weboldala, melyen kérjük, regisztráljanak és töltsék fel pályázati anyagjaikat.

További információ az unkp@gtdh.bme.hu e-mail címen.