Szabvál ajánló – A mesterséges intelligencia etikája
SZEPTEMBERBEN STARTOL A HUNGARIAN STARTUP UNIVERSITY PROGRAM
szeptember 4, 2020

ÚJ JÖVŐKÉP MNB Tanulmányi Verseny 2020

A Magyar Nemzeti Bank és az MNB Oktatási Klub közös izgalmas tanulmányi versenyre hívja a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem hallgatóit a 2020/21-es tanév I. félévében.

A verseny egyik fontos célja, hogy ösztönözze a hallgatókat a kiírásban szereplő témák egyikében való elmélyülésre, saját kutatásuk megkezdésére vagy folyamatban lévő kutatásuk folytatására annak érdekében, hogy az egyes területek szakmai információbázisa minél magasabb minőségű tartalommal gyarapodjon és minél szélesebb körhöz jusson el.

Az ÚJ JÖVŐKÉP MNB TANULMÁNYI VERSENY keretében a szervezők öt témakörben várnak pályaműveket az egyénileg 2-3 fős csapatokban induló hallgatóktól, akik a sikeres szereplés esetén akár bruttó 1.000.000 forint fődíjban is részesülhetnek.

A pályamű témája az alábbi témakörök egyike közül választható:

• Otthont mindenkinek program
  • Biztonságos nyugdíjrendszer
  • Új demográfiai program
  • Versenyképes felsőoktatási rendszer
  • Digitális azonnali pénzügyi rendszer

A témák minden alap- és mesterszakos GTK hallgató számára izgalmas szakmai kihívásokat tartogatnak, de PhD hallgatóinkat is szeretnénk bíztatni arra, hogy osszák meg gondolataikat és nyújtsanak be pályaműveket.

A verseny részletes szabályzata és további információk itt érhetők el:

Díjazás

• 10 darab „Kiváló pályamű” díj: bruttó 1 000 000 Ft/díj
  • 10 darab „Jeles pályamű” díj: bruttó 500 000 Ft/díj
  • PhD különdíj kategóriánként: bruttó 1 000 000 Ft/díj
  • MNB Kiválósági Ösztöndíjas különdíj: bruttó 1 000 000 Ft

A bizottság által a döntőben nyújtott teljesítmények alapján kiosztott tárgyjutalom:

• 50 db tárgyjutalom (mobilinternetre képes iPad)

Jelentkezési határidő: 2020. november 01. (vasárnap)

A versenyhez sok sikert kívánunk minden jelentkezőnek és hallgatóinknak!